Edukacja

Poszukujemy wolontariuszy do pracy socjoterapeutycznej z dziećmi

Stowarzyszenie Aslan
Dołącz teraz
29%
Pozostało
32 dni

Adres:

Nowolipie 17
00-150 Warszawa
Śródmieście

Zadania

• współprowadzenie zajęć socjoterapeutycznych dla dzieci w wieku szkoły podstawowej;
• pomoc przy innych formach pomocy psychologiczno-pedagogicznej prowadzonej w Stowrzyszeniu
• wyjazd na letni obóz socjoterapeutyczny w Bieszczady(19.07.17-01.08.17)

Grupy odbywają się raz w tygodniu (2 godz.) w ciągu roku szkolnego.

Od wielu lat Stowarzyszenie Aslan prowadzi grupy socjoterapeutyczne i organizuje w okresie wakacyjnym obozy socjoterapeutyczne i terapeutyczne dla dzieci i młodzieży.
Cele:
– stwarzają możliwość głębszej i dłuższej pracy socjoterapeutycznej (niekolidującej z zajęciami szkolnymi);
– uzupełniają oddziaływania terapeutyczne;
– dostarczają doświadczeń korekcyjnych, uczą samodzielności i zaradności.

Dodatkowe wymagania

Nie wymagamy dodatkowych kursów i specjalnych kwalifikacji.

Oferujemy

Bezpłatne szkolenia:
– Zrozumieć dziecko (marzec)
– Praca z grupą: podstawowe umiejętności (kwiecień)
- Radzenie sobie ze stresem (czerwiec)
- Asertywność (listopad)

Możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji pod okiem doświadczonych terapeutów dziecięcych.

Możesz być także zainteresowany:

Wolontariat w Family for Family

Różnice w posiadaniu dóbr materialnych (dobrej jakości ubrań, elektroniki itp.) u dzieci z mniej zamożnych rodzin źle wpływają na ich rozwój oraz budowanie relacji społecznych z rówieśnikami. Dzieci z zamożnych rodzin często mają nadmiar rzeczy, z których szybko wyrastają. Rzeczy te można przekazać dzieciom z mniej zamożnych rodzin, a przez to poprawić ich samopoczucie i samoocenę. Family for Family łączy w pary rodziny bardziej i mniej zamożne i ułatwia bezkosztowe oraz odpowiadające potrzebom obu rodzin przekazywanie rzeczy. Przekazywane rzeczy to przede wszystkim używane ubrania dobrej jakości. Od czasu do czasu mogą to być zabawki, książki lub małe urządzenia elektroniczne. Ważnym elementem naszego programu jest to, że dzieci z zamożnych rodzin już w młodym wieku uczą się wrażliwości społecznej oraz czerpania radości z dawania.

Szukamy mentorów - wolontariuszy dla dzieci i młodzieży

Big Brothers Big Sisters of Poland – misją naszej fundacji jest pomoc dzieciom mającym trudności w zrealizowaniu ich potencjału poprzez zapewnienie bezpiecznej i trwałej relacji z mentorem, mającej na celu zmienić ich życie na lepsze. Wiele osób pragnie pomagać, a nasza fundacja daje ku temu wyjątkową możliwość. Jeśli jesteś gotowy poświęcić trochę czasu i wysiłku, aby zmienić życie dzieci na lepsze, zostań mentorem! Mentorzy spotkają się z podopiecznymi zwykle 2–4 razy w miesiącu. W trakcie tych spotkań mogą wybrać się na wycieczkę, pójść na spacer do parku, obejrzeć film, zjeść obiad, pograć w piłkę lub po prostu porozmawiać. Mentor i podopieczny nawiązują relację, zaprzyjaźniają się – dzięki temu podopieczny ma jeszcze jedną bliską osobę, która może mu służyć radą i pomocą. Obie strony umawiają się, że relacja potrwa co najmniej rok. Więcej informacji nt. działania fundacji na stronie internetowej: http://bbbspoland.org/

Wolontariat w projekcie Zaloguj i pomagaj - Warszawa dla seniora

Projekt Zaloguj i pomagaj - Warszawa dla seniora to warszawska inicjatywa finansowana przez Urząd M. St. Warszawy i realizowana przez Stowarzyszenie Q Rozwojowi, która ma na celu stworzenie społeczności wolontariuszy pomagających warszawskim seniorom. Rejestrując się na platformie zalogujpomagaj.um.warszawa.pl możesz sprawić, że osoby starsze zamiast siedzieć samotnie w domu, podzielą się z tobą swoimi doświadczeniami i będą się cieszyć twoim towarzystwem!

Wolontariusze pilnie poszukiwani!

Jesteś aktywną osobą, chcesz zdobyć doświadczenie w pracy z dziećmi, a dodatkowo wspomóc ich rozwój? Zgłoś się do nas! Wolontariat organizowany jest w ramach stałej pracy z dziećmi uczęszczającymi do Specjalistycznych Placówek Wsparcia Dziennego. Są to ośrodki, które zapewniają opiekę pozaszkolną, posiłek, pomoc w rozwijaniu zainteresowań i rozwiązywaniu problemów emocjonalnych. W zajęciach 2 Specjalistycznych Placówek Wsparcia Dziennego prowadzonych przez Powiślańską Fundację Społeczną na terenie Śródmieścia uczestniczy ok. 40 dzieci zmagających się z trudnymi sytuacjami w domu rodzinnym, zagrożonych uzależnieniem lub sprawiających trudności wychowawcze. Placówki oferują swoim wychowankom m.in.: zajęcia socjoterapeutyczne, indywidualne i grupowe zajęcia terapeutyczne, zajęcia edukacyjne, zajęcia sportowe, zajęcia rozwijające zainteresowania, pomoc w nauce, dożywianie, treningi umiejętności życiowych, zajęcia specjalistyczne.

Poszukujmemy wolontariusza-koterapeuty do współprowadzenia rocznej grupy terapeutycznej dla młodzieży licealnej

Roczna grupa terapeutyczna prowadzona w ramach działalności statutowej Stowarzyszenia.

Szukamy wolontariuszy do zbiórki publicznej :)

Aktualnie realizujemy dwie zbiórki na terenie Śródmieścia - na chorego chłopczyka na rdzeniowy zanik mięśni oraz na 30 - letniego chorego na czerniaka złośliwego . Pilnie poszukujemy wolontariuszy ponieważ zbiórki już są zgółoszone a nie mamy póki co nikogo....

Nabór wolontariuszy do Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii

Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii to projekt edukacyjny skierowany do dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów. Projektowi przyświeca idea upowszechniania wśród uczniów dziedzictwa kulturowego i historii. Opiera się ona na przekonaniu, że wiedza o przeszłości i umiejętność swobodnego poruszania się wśród zjawisk kultury są niezbędne nowoczesnym i otwartym na świat ludziom. Zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii utrzymane są na najwyższym poziomie merytorycznym. Naszymi współpracownikami i wykładowcami są pracownicy akademiccy, ludzie sztuki, kultury, pasjonaci danej dziedziny: archeolodzy, antropolodzy, historycy, podróżnicy. Wykłady wykraczają daleko poza zakres programu szkolnego dla poszczególnych klas. Prowadzone są w sposób niekonwencjonalny, inspirujący, angażujący uczestników i budzący fascynację młodego odbiorcy. Zajęcia odbywają się co sobota, przez cały rok szkolny, na Uniwersytecie Warszawskim oraz w salach współpracujących z nami instytucji i muzeów.

Wolontariat

Drogi Wolontariuszu! Proponujemy Ci zaangażowanie się w pracę dwóch prowadzonych w Śródmieściu świetlic środowiskowych (Specjalistycznych Placówek Wsparcia Dziennego). Codziennie przychodzi do nas około 30 dzieci zaniedbanych wychowawczo, pochodzących z trudnych rodzin, zagrożonych pójściem do domu dziecka. Dzieci są biedne, niedożywione, żyją w bardzo prymitywnych warunkach higienicznych. Mają duże problemy w szkole, trudności w relacjach z rówieśnikami, są agresywne. Potrzebują życzliwych i troskliwych dorosłych, którzy dadzą im pomoc i opiekę, której nie dostają od swoich rodziców. W zależności od czasu i możliwości, którymi dysponujesz, możemy się z Tobą umówić na: 1. pomoc dzieciom w nauce 1-3 godzin w tygodniu, 2, pomoc w organizacji zajęć dla dzieci 6 godzin w tygodniu, 3. długofalową pomoc wychowawcom w opiece nad dziećmi 12 godzin w tygodniu.

KOMITET OCHRONY PRAW DZIECKA poszukuje wolontariuszy-animatorów zabaw dla dzieci

Organizujemy w Warszawie 3 eventy z udziałem znanych aktorek i psychologów. Wydarzenie skierowane jest do rodziców z dziećmi i skupia się wokół ważnego aspektu wspólnego czytania książek. Więcej informacji https://www.facebook.com/wspolnieczytamydzieciwspieramy/ i www.kopd.pl

Poszukujemy wolontariuszy do pomocy przy programach społeczno-edukacyjnych

Fundacja Świętego Mikołaja działa od 18 lat. Zorganizowaliśmy kilkadziesiąt kampanii społecznych. W ramach swojej działalności prowadziliśmy takie akcje jak „Grunt to rodzina!” na rzecz rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych, „Mama w pracy”, „Bóg się rodzi! Pomóż samotnym matkom” dla Caritas Polska. Przez ponad 10 lat przy współpracy z Fundacją „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przygotowaliśmy kampanie Dnia Papieskiego. Obecnie koncentrujemy się na pomocy zdolnym dzieciom i młodzieży. Od 2010 roku prowadzimy program stypendialny Stypendia św. Mikołaja oraz Akademię Liderów Fundacji Świętego Mikołaja od 2015 r.

WOLONTARIAT | DZIAŁ EDUKACJI I UPOWSZECHNIANIA Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

U–jazdowski prowadzi wiele równoległych działań edukacyjnych i upowszechnieniowych, mających na celu coraz szersze udostępnianie odbiorcom najbardziej aktualnych dokonań twórców sztuki współczesnej, zarówno z Polski, jak i zza granicy. Dział Edukacji i Upowszechniania pracuje między innymi metodą długofalowego procesu i cykli edukacyjnych: tych, adresowanych do poszczególnych grup odbiorców, jak i cykli tematycznych. Najważniejsze aktualnie długofalowe działania to: Smykowizje dla rodzin z dziećmi 0–5 lat, Jak smakuje sztuka dla rodzin z dziećmi 5–10 lat, Sztuka nie zna wieku dla osób dorosłych, cykl sobotnich oprowadzań językowych, oprowadzania czwartkowe pod tytułem Sztuka z perspektywy, a także działania dla grup zorganizowanych ze szkół i przedszkoli pod hasłem Kreatywna Szkoła w U–jazdowskim.

Wolontariat podczas ENEA 5150 WARSAW

Przed nami pierwsze w tym roku wydarzenie z serii IRONMAN w Polsce! Nie możesz tego przegapić – dołącz do nas i zobacz jak wygląda impreza na światowym poziomie od środka :) Na wolontariuszy czekają różne zadania – każdy znajdzie coś dla siebie! Dołącz do nas na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1789618104700317/

Wolontariat w budżecie partycypacyjnym 2018

Budżet partycypacyjny to proces, w trakcie którego mieszkańcy decydują o wydatkowaniu części budżetu dzielnicy: zgłaszając projekty, dyskutując nad nimi, a potem oddając na nie swój głos. Projekty, które uzyskają największe poparcie mieszkańców, wpisywane są do budżetu m.st. Warszawy i realizowane w najbliższym roku budżetowym. Kwota przeznaczona do dyspozycji mieszkańców to 1–2 % budżetu każdej dzielnicy. Regulamin wolontariatu: http://ochotnicy.waw.pl/images/oferty/Regulamin-Wolontariatu_budet-partycypacyjny.pdf W razie pytań zachęcamy do kontaktu z Panem Mateuszem Gilem, ext.mgil@um.warszawa.pl, tel. 22 443 34 35.

Wolontariat w projekcie Warszawa Lokalnie

Chciałbyś/chciałabyś zdobyć doświadczenie pracy ze społecznością lokalną? Dobrze dogadujesz się z osobami w różnym wieku? Lubisz pracę w ciągłym ruchu? Interesuje Cię, jak wygląda organizacja konferencji, warsztatów, festynów od kuchni? Fundacja Civis Polonus zaprasza do zespołu wolontariuszy/ek Warszawa Lokalnie! Warszawa Lokalnie to projekt, którego celem jest wzmocnienie aktywności lokalnej mieszkańców. W ramach projektu wspieramy sąsiedztwa, szkoły, biblioteki, lokalne instytucje w aktywnym działaniu na rzecz swojej okolicy. Organizujemy m.in. warsztaty, szkolenia, konferencje, spotkania oraz festyny szkolne i sąsiedzkie. Projekt wdraża Fundacja Civis Polonus, Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, Stowarzyszenie BORIS, Stowarzyszenie Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL, Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa. Więcej informacji: http://warszawalokalnie.waw.pl/

Wolontariat I Koncert z cyklu Wydawcy - Jasień

Niezależna scena muzyczna to jedno z najciekawszych zjawisk o charakterze artystycznym, ekonomicznym i kulturowym w polskiej sztuce współczesnej. Niezależne wydawnictwa muzyczne i artyści z nimi związani tworzą odrębne wizje muzycznego eksperymentu oddolnie, w większości bez wsparcia instytucjonalnego. To niezwykle dynamicznie rozwijające się zjawisko jest kontrpropozycją wobec zinstytucjonalizowanej kultury oficjalnej i komercyjnego rynku muzycznego. Projekt {Wydawcy} ma pokazać i rozpowszechnić zjawiska i postawy twórcze odzwierciedlające ewolucję oraz stan polskiej sceny niezależnej. To swoista konfrontacja tradycji i nowoczesności, prezentująca szerokie spektrum muzycznych gatunków, a także praktyk i technik wykonawczych.