EdukacjaZwierzęta

Schronisko szuka kocich wolontariuszy

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Na Paluchu
Dołącz teraz
11%
Pozostało
4 dni

Adres:

Paluch 2
02-147 Warszawa
Włochy

Zadania

• czynności promocyjne m.in. pisanie ogłoszeń, doradztwo dla adoptujących w trakcie i po adopcji, udział w akcjach promocyjnych poza schroniskiem
czynności socjalizacyjne m.in. praca z kotami lękliwymi, agresywnymi, w depresji;

• wspieranie opiekunów w pracach m.in. porządkowych (sprzątanie kuwet, misek, dezynfekcja sal i klatek), karmieniu;

• obserwacja kotów pod kątem wychwytywaniu problemów zdrowotnych i behawioralnych;
• przeprowadzenie wizyt po adopcyjnych.

Ile czasu?

min. 3 razy w miesiącu na min. 4 godziny;
gotowość do podjęcia pracy wolontariusza od zaraz

Schronisko Na Paluchu​ poszukuje wolontariuszy do opieki nad kotami. Praca wolontariusza to duża odpowiedzialność. Wymaga regularności i konsekwencji w działaniu. Zanim wyślesz zgłoszenie, uważnie przeczytaj jakie czekają Cię zadania i zastanów się czy jesteś gotowy do podjęcia tego wyzwania. Stawiamy na długofalową współpracę!

Dodatkowe wymagania

• skończone 18 lat;podczas okresu przygotowawczego (min. 3 miesiące) gotowość do przychodzenia do schroniska w weekendy;

• gotowość do wizyt w schronisku min. 3 razy w miesiącu na min. 4 godziny;

• gotowość do podjęcia pracy wolontariusza od zaraz;

• umiejętność pracy w zespole, komunikatywność;

• umiejętność radzenia sobie ze stresem;

• chęć do nauki, w tym poszerzanie wiedzy o kotach we własnym zakresie;

• mile widziane doświadczenie w opiece nad kotami.

Oferujemy

ubezpieczenie

Możesz być także zainteresowany:

Fotowolontariusze na warszawski Dzień Zwierząt

20 maja w Parku Agrykola odbędzie się organizowany przez nasze Schronisko Warszawski Dzień Zwierząt. W tegorocznej edycji weźmie udział blisko 100 psów z „Palucha” razem z wolontariuszami. Wydarzenie ma bardzo duże znaczenie promocyjne – zdjęcia, które powstają na WDZ pozwalają nam docierać do szerokiej publiczności i skutecznie szukać domów naszym podopiecznym. Jak zwykle prosimy Was o pomoc w fotografowaniu naszych psów i samego wydarzenia. Bardzo proszę o zgłoszenia do 15 maja. Zapraszam Was także na nasze wydarzenie na facebooku – będzie nam miło, jeśli dołączycie i zaprosicie swoich znajomych: https://www.facebook.com/events/999752446822085/ Z okazji WDZ mamy dla Was specjalny konkurs :) Do wygrania karnety na wykonanie foto książki o wartości 140 zł od firmy ABFoto. Mamy 10 karnetów do rozdania. Co trzeba zrobić by wziąć udział w konkursie http://www.napaluchu.waw.pl/warszawski_dzien_zwierzat/konkurs_fotograficzny/

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji FAR poszukuje wolontariuszy

Obozy oraz zajęcia dla Beneficjentów FAR

Poszukujemy wolontariuszy do pracy socjoterapeutycznej z dziećmi

Od wielu lat Stowarzyszenie Aslan prowadzi grupy socjoterapeutyczne i organizuje w okresie wakacyjnym obozy socjoterapeutyczne i terapeutyczne dla dzieci i młodzieży. Cele: – stwarzają możliwość głębszej i dłuższej pracy socjoterapeutycznej (niekolidującej z zajęciami szkolnymi); – uzupełniają oddziaływania terapeutyczne; – dostarczają doświadczeń korekcyjnych, uczą samodzielności i zaradności.

Pogotowie Lekcyjne

Pogotowie Lekcyjne to projekt mający na celu wspieranie dzieci i młodzież w redukowaniu różnic edukacyjnych. Pozwala on nie tylko nadrabiać zaległości i uczyć się nowych zagadnień. Indywidualne spotkania wolontariusza i ucznia to również okazja, by w bezpiecznych i pozbawionych ocen warunkach tworzyć przestrzeń na pytania, wątpliwości, dociekania oraz rozwiajanie własnych zainteresowań.  Zajęcia Pogotowia Lekcyjnego odbywają się od poniedziałku do czwartku w godzinach 14.00–18.00 w placówkach Centrum Pomocy Społecznej lub w innych ustalonych lokalizacjach.

Szukamy mentorów - wolontariuszy dla dzieci i młodzieży

Big Brothers Big Sisters of Poland – misją naszej fundacji jest pomoc dzieciom mającym trudności w zrealizowaniu ich potencjału poprzez zapewnienie bezpiecznej i trwałej relacji z mentorem, mającej na celu zmienić ich życie na lepsze. Wiele osób pragnie pomagać, a nasza fundacja daje ku temu wyjątkową możliwość. Jeśli jesteś gotowy poświęcić trochę czasu i wysiłku, aby zmienić życie dzieci na lepsze, zostań mentorem! Mentorzy spotkają się z podopiecznymi zwykle 2–4 razy w miesiącu. W trakcie tych spotkań mogą wybrać się na wycieczkę, pójść na spacer do parku, obejrzeć film, zjeść obiad, pograć w piłkę lub po prostu porozmawiać. Mentor i podopieczny nawiązują relację, zaprzyjaźniają się – dzięki temu podopieczny ma jeszcze jedną bliską osobę, która może mu służyć radą i pomocą. Obie strony umawiają się, że relacja potrwa co najmniej rok. Więcej informacji nt. działania fundacji na stronie internetowej: http://bbbspoland.org/