KulturaEdukacjaPomoc społeczna

Późne debiuty: Akademia 2.0

Stowarszyszenie Pracownia Filmowa "Cotopaxi"
Dołącz teraz
52%
Pozostało
577 dni

Adres:

Paca 40
04-386 Warszawa
Praga-Południe

Zadania

Zadania wolontariuszy:
- udział w warsztatach w roli asystentów
- praca z kilkuosobowymi zespołami uczestników nad ich autorskimi filmami
- wsparcie w organizacji premiery kinowej

Ile czasu?

3 godziny w tygodniu

Późne debiuty to cykl warsztatów filmowych skierowanych do seniorek i seniorów z Warszawy. W trakcie zajęć uczestnicy poznają teoretyczne podstawy realizacji filmów, uczą się obsługi sprzętu i na koniec kręcą autorskie etiudy filmowe, które będą mieć kinową premierę!

Dodatkowe wymagania

- dobra komunikacja

Oferujemy

- możliwość poznania nowych metod i technik pracy
z różnymi grupami
- możliwość bezpłatnego udziału w zagranicznych szkoleniach w ramach naszych pozostałych projektów
- zdobycie doświadczenia pracy w międzypokoleniowej grupie
- poznanie podstwowego sprzętu filmowego
- elastyczny grafik
- szansę na zatrudnienie w kolejnych działaniach
- możliwość odbycia praktyk studenckich

Możesz być także zainteresowany:

Pomoc podczas Warsztatów Gwary Warszawskiej 22.09

Fundacja Animacja jest organizacją pożytku publicznego, która od 2010 r. realizuje autorski, interdyscyplinarny projekt „Praga Gada” (adaptujemy na wysokojakościowe komiksy zarejestrowane przez nas opowieści seniorów z warszawskiej Pragi).

Pomoc podczas Senioraliów Praskich 22.09

Wolontariusze Dają Dzieciom Siłę

Proponujemy udział w 6 ścieżkach wolontariatu: 1. Profilaktyczno-edukacyjnej: m.in. współprowadzenie zajęć i warsztatów dla dzieci i rodziców, prace biurowe 2. Wolontariatu rodzicielskiego: m.in. odwiedzanie rodzin z małymi dziećmi w ich domach, wsparcie i dzielenie się doświadczeniami 3. Animacyjnej: m.in. zarządzanie poczekalnią, zabawa i rozmowa z dzieckiem, wsparcie sekretariatu 4. Pomocy prawnej: m.in. wspieranie dziecka przed przesłuchaniem, udzielanie informacji nt. ochrony prawnej dzieci ofiar przestępstw 5. Pomocy Telefonicznej: udzielanie pomocy telefonicznej klientom Telefony Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 6. Badawczej: m.in. wsparcie działu przy przygotowaniu narzędzi badawczych oraz realizacji badań Szczegółowe informacje – http://fdds.pl/oferta/wolontariat/ Formularz zgłoszeniowy - https://fdds.pl/wp-content/uploads/2016/10/formularz_CDIR_CPD.docx

Działaj na PACA - spotkania informacyjne dla wolontariuszy

Masz jakąś pasję, którą chcesz się dzielić? Jesteś osobą aktywną, mającą trochę czasu wolnego, który nie wiesz jak pożytecznie zagospodarować? Chcesz coś zrobić dla swojej społeczności? Chcesz się dowiedzieć jak działa Centrum Społeczne Paca? Szukasz nowych wyzwań? Zapraszamy Cię więc do dołączenia do zespołu wolontariuszy i wolontariuszek działających w Centrum Społecznym Paca. Pierwszym krokiem jest udział w spotkaniu informacyjnym. Przyjdź na PACA i zobacz jak działamy! Jeśli jesteś zainteresowany/a dołączeniem do naszego zespołu przyjdź na spotkanie: • 18.09 (wtorek) o godz. 18:30 lub • 24.09 (poniedziałek) o godz. 17:30 Jeżeli nie możesz przyjść na spotkanie – napisz do nas – odezwiemy się do Ciebie indywidualnie. W razie pytań/wątpliwości pisz na paca40@cal.org.pl.

WOLONTARIAT W WYPOŻYCZALNI DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY NR 78

Wypożyczalnia dla dorosłych i młodzieży nr 78 poszukuje wolontariuszy, którzy chętnie podzielą się swoją pasją i swoimi umiejętnościami. U nas będziesz mógł się realizować i spełniać marzenia o pomaganiu. U nas zdobędziesz doświadczenie oraz podniesiesz dotychczasowe kompetencje. Chcesz poprowadzić własne działania/zajęcia? Chcesz zrealizować własny projekt czy pomóc przy działaniach/wydarzeniach? Czekamy na Ciebie. Dla nas liczy się człowiek.

Poszukiwany wolontariusz do prowadzenia zajęć w języku obcym

W Wypożyczalni dla dorosłych i młodzieży nr 78 od 2 lat prowadzone są darmowe zajęcia z języka szwedzkiego. Cieszą się one ogromną popularnością. Wychodząc naprzeciw czytelnikom i osobom odwiedzających Bibliotekę chcemy rozwinąć nauczanie języków obcych w Bibliotece. Stąd pomysł na nowy język. Jeśli język obcy to Twoja pasja – czekamy na Ciebie.

Pomoc prawna

Udzielanie wsparcia prawnego osobom nie radzącym sobie z przepisami i aktami prawnymi. Spotkania w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Egipskiej 7 raz w tygodniu po uprzednim zapisie. Czas trwania wolontariatu wstępnie 3 miesiące.

Q-Ruch Sąsiedzki poszukuje wolontariuszek/szy

Sezon na dobre sąsiedztwo trwa cały rok. Na przełomie maja i czerwca świętujemy Dzień Sąsiada, a w zimie…. Podwórkową Gwiazdkę! Można powiedzieć, że jest to taka „zimowa edycja” Dnia Sąsiada – sąsiedztwa same się organizują, by wspólnie kolędować, ubrać osiedlowe choinki, zebrać zbiórki dla potrzebujących lub po prostu poznać się i porozmawiać. Finał Podwórkowej Gwiazdki w 2018 roku odbędzie się 15 grudnia w Centrum Społecznym Paca

Zróbcie z nami hałas! vol. 2

W ostatnią niedzielę września (tj. 30go) odbędzie się jubileuszowy 40. PZU Maraton Warszawski oraz biegi towarzyszące. Wśród startujących będą biegacze, którzy prowadzą zbiórki na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, którym należy się wspaniały doping. W związku z powyższym zapraszamy do punktu kibicowania, który będzie zlokalizowany bezpośrednio przy moście Śląsko-Dąbrowskim po praskiej stronie. W tym miejscu maratończycy przebiegną dwa razy – będzie to 8 i 37 km trasy. http://pzumaratonwarszawski.com/trasa/ Przy naszym punkcie kibicowania biegacze powinni pojawić się między 9:10 a 14:40, w tak zwanym międzyczasie (między pierwszą a drugą falą) będzie moment na odpoczynek i wytchnienie dla kibicujących. O godzinie 10tej będziemy czekać na Was z transparentem, balonami, kołatkami i innymi gadżetami. Jeśli chcecie przynieść coś ze sobą – nie wahajcie się! :) Zróbmy wspólnie hałas dla biegaczy i podzielmy się swoją energią, aby łatwiej im było pokonać ten królewski dystans.