KulturaSportEdukacjaEkologiaPrawa człowiekaPomoc społecznaZwierzętaPrzestrzeń miejskaPrzestrzeń miejskaKultura

Projekt Kręgi Wsparcia Osób z Niepełnosprawnością - poszukujemy wolontariuszy

Ośrodek Wsparcia Osób Niepełnosprawnych PARTNERZY Stowarzyszenia Otwarte Drzwi
Dołącz teraz
48%
Pozostało
79 dni

Adres:

Al. Prymasa Tysiąclecia 145/149
01-424 Warszawa
Wola

Zadania

Stowarzyszenie Otwarte Drzwi poszukuje wolontariuszy do projektu Kręgi Wsparcia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Projekt ten zakłada stworzenie grupy wsparcia dla osoby z niepełnosprawnością w celu uniezależnienia jej od instytucji i pomagania danej osobie w różnych obszarach: urzędowym, mieszkaniowym, integracyjnym i innych. Wolontariusz byłby wsparciem dla tej osoby w drodze do samodzielności, a jego wkład byłby zależny od jego kompetencji, chęci i możliwości.

Ile czasu?

Czas nieokreślony

Osoba potrzebująca wsparcia to pani Ania, która pisze o sobie w ten sposób:
„Nazywam się Anna Z. Urodziłam się 2.04.1977. W chwili obecnej ma
m 40 lat, mieszkam w Mieszkaniu Chronionym Treningowym. Mam kochających rodziców i jamniczka króliczego Gucia. Uwielbiam czytać książki, słuchać muzyki, pisać na komputerze, prowadzić ciekawe prezentacje, brać udział w zajęciach psychologicznych, rozmawiać na różne ciekawe tematy, odwiedzać muzea. Interesuję się wydarzeniami w kraju i na świecie, kulturą różnych krajów, redagowaniem różnych tekstów, prowadzeniem baz danych, światem podwodnym, zdrowiem. Lubię robić zdjęcia, opracowywać różne wywiady, malować, rysować, grać w ping-ponga. Zastanawiam się nad jakimś ciekawym wolontariatem w spokojnym, kulturalnym i bezpiecznym miejscu. Jestem związana z Ośrodkiem Partnerzy na Woli. Potrzebuję wsparcia trenerów i osób z kadry w samodzielnym funkcjonowaniu w mojej kawalerce. Marzę o wyjeździe nad morze i o przeżyciu czegoś wyjątkowego(…)”

Dodatkowe wymagania

Do zadań wolontariusza może należeć:
• wsparcie w wizytach w urzędzie
• dzielenie się wiedzą i doświadczeniem
• pomoc w wizytach u lekarzy
• wskazówki dotyczące prowadzenia gospodarstwa domowego (np. gotowanie)
• wyjścia integracyjne i dzielenie zainteresowań

Oferujemy

Osoby zainteresowane współpracą ze Stowarzyszeniem oraz poznaniem pani Ani prosimy o kontakt do koordynatorek projektu (w zgłoszeniu prosimy załączyć krótki opis swojej osoby). Gwarantujemy umowę wolontariacką, ciekawą pracę, wyjścia integracyjne, porady prawne oraz możliwość zdobycia doświadczenia w kluczowym dla ngo środowisku.
Ewelina Seń:
e-mail: e.sen@otwartedrzwi.pl
tel.: 530 054 068
Aleksandra Janac:
e-mail: a.janac@otwartedrzwi.pl
tel.: 731 174 888

Możesz być także zainteresowany:

Wolontariat w Bibliotece

Jeśli masz wolny czas i chęć do pomocy? Zostań naszym wolontariuszem. Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy zaprasza do współpracy. Możesz pomóc: - W organizacji i promocji imprez kulturalnych: wystaw, konkursów, spotkań autorskich, - Dzieciom w odrabianiu lekcji, - Jesteś pasjonatem historii? Masz interesujące hobby? A może byłeś w ciekawym miejscu i chcesz podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat? - Znasz dobrze języki obce i chciałbyś prowadzić warsztaty?

Centrum Usług Socjalnych i Szkolenia Kadr Pomocy Społecznej realizujący Program Asystent Osoby Niepełnosprawnej poszukuje wolontariuszy

Centrum Usług Socjalnych i Szkolenia Kadr Pomocy Społecznej "Ośrodek Nowolipie" to miejsce spotkań oraz pomocy dla osób starszych i niepełnosprawnych. Od sierpnia 2006 r. „Ośrodek Nowolipie” realizuje Program Asystent Osoby Niepełnosprawnej. Świadczone w jego ramach usługi mają przyczyniać się do poprawy jakości życia ludzi o mniejszych możliwościach funkcjonalnych. Kompensując ograniczoną sprawność asystenci osób niepełnosprawnych wspierają aktywność swoich klientów i ich rodzin. Asystenci osób niepełnosprawnych pomagają przemieszczać się po mieście, dojeżdżać do pracy, towarzyszą w różnych zajęciach, pojawiają się wszędzie tam, gdzie potrzebne jest wsparcie i dyskretna pomoc. Usługi skierowane są do osób pełnoletnich z orzeczonym znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, a pomoc dostosowywana indywidualnie do sytuacji i potrzeb klienta.

Pomóż nam wypromować budżet partycypacyjny wśród seniorów!

Fundacja Fundusz Współpracy i Fundacja Jeden Muranów zapraszają do wspólnego działania. Właśnie rusza projekt „Seniorze ¬ działaj i zmieniaj swoje miasto”, współfinansowany przez M. St. Warszawa, którego głównym celem jest zachęcanie mieszańców powyżej 65 roku życia do wzięcia udziału w budżecie partycypacyjnym. Swoim zasięgiem obejmie on dwie dzielnice warszawskie – Wolę i Śródmieście. W ramach projektu zorganizujemy akcję promocyjną skierowaną do osób starszych. Przeprowadzimy także warsztaty, na których seniorzy krok po kroku zdobędą informacje na temat procesu uczestnictwa w budżecie partycypacyjnym. Do udziału w naszych działaniach planujemy zaprosić łącznie około 40 wolontariuszy .

Projekt Kręgi Wsparcia Osób z Niepełnosprawnością - szukamy wolontariuszy!

Osobą obecnie poszukującą jest pai Kasia, która pisze o sobie w ten sposób, która pisze o sobie tak: Mam na imię Kasia i mam 41 lat. Interesuję się modą, rozwiązywaniem krzyżówek, grami na komputerze np.: milionerzy, familiada oraz grą w kręgle. Obecnie nie pracuję. Chodzę do Ośrodka Partnerzy, do Stowarzyszenia Otwarte Drzwi od 1998 roku. Mamy różne ciekawe zajęcia. Na codzień jestem mamą Marcina, który ma 20 lat.

Projekt Kręgi Wsparcia Osób z Niepełnosprawnością - poszukujemy wolontariuszy!

Osobą która potrzebuje wsparcia jest Pan Adam, który napisał o sobie kilka słów, aby Was zachęcić do współpracy ;) „Nazywam się Adam Kowalczyk. Mam 33 lata, mieszkam w Warszawie, na Targówku. Interesuje się sportem. Lubię gotować, słuchać muzyki i tańczyć oraz grać w gry. Wolny czas spędzam chodząc na spacery do parku. Często chodzę na siłownie na świeżym powietrzu. W Ośrodku Partnerzy, którego jestem uczestnikiem biorę udział w zajęciach pantomimy, teatralnych i fotograficznych. Najbardziej lubię jeździć na wycieczki. Chętnie pomagam innym, ale sam też potrzebuję pomocy w załatwianiu spraw urzędowych. Potrzebuję też kogoś, kto będzie chciał spędzać ze mną wolny czas.”

POKOCHAJ KRÓLIKI - pomóż w przytulisku

Fundacja Królewska to inicjatywna prywatna, w 100% oparta na wolontariacie i w 100% charytatywna. Pod opieką mamy ponad 120 królików , z czego 95 przebywa w przytulisku i 40 w mieszkaniu prywatnym.. Na chwilę obecną jest nas tylko kilka osób a wszystkimi chorymi i pozabiegowymi zajmuje się 1 osoba. Potrzebujemy nowych pełnych zaangażowania ludzi, którzy włożą kawałek serca i mnóstwo czasu w pomoc bezdomnym królikom. Szukamy ludzi, którzy kochają króliki, są odpowiedzialni i systematyczni- zobowiążą się do regularnych dyżurów i otoczą opieką przebywające w przytulisku króliki. Opieka nad królikami w przytulisku to 3 dyżury dziennie- rano, w południe oraz wieczorem ( karmienie, sprzątanie, dezynfekcja, pielęgnacja, zmiana wybiegów, robienie zdjęć ) Poszukujemy także osób uzdolnionych graficznie , zmotoryzowanych jak również kontaktowych i dyspozycyjnych czasowo.