KulturaSportEdukacjaEkologiaPrawa człowiekaPomoc społecznaPrzestrzeń miejskaPrzestrzeń miejskaKultura

Projekt Kręgi Wsparcia Osób z Niepełnosprawnością - poszukujemy wolontariuszy!

Ośrodek Wsparcia Osób Niepełnosprawnych PARTNERZY Stowarzyszenia Otwarte Drzwi
Dołącz teraz
40%
Pozostało
42 dni

Adres:

Prymasa Tysiąclecia (i cała Warszawa) 145/149
01-424 Warszawa
Targówek

Zadania

Stowarzyszenie Otwarte Drzwi poszukuje wolontariuszy do projektu Kręgi Wsparcia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Projekt ten zakłada stworzenie grupy wsparcia dla osoby z niepełnosprawnością w celu uniezależnienia jej od instytucji i pomagania danej osobie w różnych obszarach: urzędowym, mieszkaniowym, integracyjnym i innych. Wolontariusz byłby wsparciem dla tej osoby w drodze do samodzielności, a jego wkład byłby zależny od jego kompetencji, chęci i możliwości.

Czas wsparcia jest nieokreślony. Liczymy, że wspólnie uda się zbudować relacje z na poziomie przyjaźni ;)

Osobą która potrzebuje wsparcia jest Pan Adam, który napisał o sobie kilka słów, aby Was zachęcić do współpracy ;)
„Nazywam się Adam Kowalczyk. Mam 33 lata, mieszkam w Warszawie, na Targówku. Interesuje się sportem. Lubię gotować, słuchać muzyki i tańczyć oraz grać w gry. Wolny czas spędzam chodząc na spacery do parku. Często chodzę na siłownie na świeżym powietrzu. W Ośrodku Partnerzy, którego jestem uczestnikiem biorę udział w zajęciach pantomimy, teatralnych i fotograficznych. Najbardziej lubię jeździć na wycieczki. Chętnie pomagam innym, ale sam też potrzebuję pomocy w załatwianiu spraw urzędowych. Potrzebuję też kogoś, kto będzie chciał spędzać ze mną wolny czas.”

Dodatkowe wymagania

Do zadań wolontariusza może należeć:
• wsparcie w wizytach w urzędzie
• dzielenie się wiedzą i doświadczeniem
• pomoc w wizytach u lekarzy
• wskazówki dotyczące prowadzenia gospodarstwa domowego (np. gotowanie)
• wyjścia integracyjne i dzielenie zainteresowań

Oferujemy

Osoby zainteresowane współpracą ze Stowarzyszeniem oraz poznaniem panaAdama prosimy o kontakt do koordynatorek projektu (w zgłoszeniu prosimy załączyć krótki opis swojej osoby). Gwarantujemy umowę wolontariacką, ciekawą pracę, wyjścia integracyjne, porady prawne oraz możliwość zdobycia doświadczenia w kluczowym dla ngo środowisku.
Ewelina Seń:
e-mail: e.sen@otwartedrzwi.pl
tel.: 530 054 068
Aleksandra Janac:
e-mail: a.janac@otwartedrzwi.pl
tel.: 731 174 888

Możesz być także zainteresowany:

Projekt Kręgi Wsparcia Osób z Niepełnosprawnością - poszukujemy wolontariuszy

Osoba potrzebująca wsparcia to pani Ania, która pisze o sobie w ten sposób: „Nazywam się Anna Z. Urodziłam się 2.04.1977. W chwili obecnej ma m 40 lat, mieszkam w Mieszkaniu Chronionym Treningowym. Mam kochających rodziców i jamniczka króliczego Gucia. Uwielbiam czytać książki, słuchać muzyki, pisać na komputerze, prowadzić ciekawe prezentacje, brać udział w zajęciach psychologicznych, rozmawiać na różne ciekawe tematy, odwiedzać muzea. Interesuję się wydarzeniami w kraju i na świecie, kulturą różnych krajów, redagowaniem różnych tekstów, prowadzeniem baz danych, światem podwodnym, zdrowiem. Lubię robić zdjęcia, opracowywać różne wywiady, malować, rysować, grać w ping-ponga. Zastanawiam się nad jakimś ciekawym wolontariatem w spokojnym, kulturalnym i bezpiecznym miejscu. Jestem związana z Ośrodkiem Partnerzy na Woli. Potrzebuję wsparcia trenerów i osób z kadry w samodzielnym funkcjonowaniu w mojej kawalerce. Marzę o wyjeździe nad morze i o przeżyciu czegoś wyjątkowego(…)”

Projekt Kręgi Wsparcia Osób z Niepełnosprawnością - szukamy wolontariuszy!

Osobą obecnie poszukującą jest pai Kasia, która pisze o sobie w ten sposób, która pisze o sobie tak: Mam na imię Kasia i mam 41 lat. Interesuję się modą, rozwiązywaniem krzyżówek, grami na komputerze np.: milionerzy, familiada oraz grą w kręgle. Obecnie nie pracuję. Chodzę do Ośrodka Partnerzy, do Stowarzyszenia Otwarte Drzwi od 1998 roku. Mamy różne ciekawe zajęcia. Na codzień jestem mamą Marcina, który ma 20 lat.

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji FAR poszukuje wolontariuszy

Obozy oraz zajęcia dla Beneficjentów FAR

Wolontariusz do klubu sportowego ON (rugby na wózkach)

Treningi klubu Four Kings odbywają się 2 razy w tygodniu: – wtorki – 15.00–18.30 – czwartki – 15.20–19.00 organizujemy też całodniowe zgrupowania w soboty lub niedziele w godz. 8.00–19.00

Szukamy mentorów - wolontariuszy dla dzieci i młodzieży

Big Brothers Big Sisters of Poland – misją naszej fundacji jest pomoc dzieciom mającym trudności w zrealizowaniu ich potencjału poprzez zapewnienie bezpiecznej i trwałej relacji z mentorem, mającej na celu zmienić ich życie na lepsze. Wiele osób pragnie pomagać, a nasza fundacja daje ku temu wyjątkową możliwość. Jeśli jesteś gotowy poświęcić trochę czasu i wysiłku, aby zmienić życie dzieci na lepsze, zostań mentorem! Mentorzy spotkają się z podopiecznymi zwykle 2–4 razy w miesiącu. W trakcie tych spotkań mogą wybrać się na wycieczkę, pójść na spacer do parku, obejrzeć film, zjeść obiad, pograć w piłkę lub po prostu porozmawiać. Mentor i podopieczny nawiązują relację, zaprzyjaźniają się – dzięki temu podopieczny ma jeszcze jedną bliską osobę, która może mu służyć radą i pomocą. Obie strony umawiają się, że relacja potrwa co najmniej rok. Więcej informacji nt. działania fundacji na stronie internetowej: http://bbbspoland.org/