KulturaSportEdukacjaEkologiaPrawa człowiekaPomoc społecznaPrzestrzeń miejska

Projekt Kręgi Wsparcia Osób z Niepełnosprawnością - poszukujemy wolontariuszy!

Ośrodek Wsparcia Osób Niepełnosprawnych PARTNERZY Stowarzyszenia Otwarte Drzwi
Dołącz teraz
48%
Pozostało
43 dni

Adres:

Prymasa Tysiąclecia (i cała Warszawa) 145/149
01-424 Warszawa
Targówek

Zadania

Stowarzyszenie Otwarte Drzwi poszukuje wolontariuszy do projektu Kręgi Wsparcia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Projekt ten zakłada stworzenie grupy wsparcia dla osoby z niepełnosprawnością w celu uniezależnienia jej od instytucji i pomagania danej osobie w różnych obszarach: urzędowym, mieszkaniowym, integracyjnym i innych. Wolontariusz byłby wsparciem dla tej osoby w drodze do samodzielności, a jego wkład byłby zależny od jego kompetencji, chęci i możliwości.

Czas wsparcia jest nieokreślony. Liczymy, że wspólnie uda się zbudować relacje z na poziomie przyjaźni ;)

Osobą która potrzebuje wsparcia jest Pan Adam, który napisał o sobie kilka słów, aby Was zachęcić do współpracy ;)
„Nazywam się Adam Kowalczyk. Mam 33 lata, mieszkam w Warszawie, na Targówku. Interesuje się sportem. Lubię gotować, słuchać muzyki i tańczyć oraz grać w gry. Wolny czas spędzam chodząc na spacery do parku. Często chodzę na siłownie na świeżym powietrzu. W Ośrodku Partnerzy, którego jestem uczestnikiem biorę udział w zajęciach pantomimy, teatralnych i fotograficznych. Najbardziej lubię jeździć na wycieczki. Chętnie pomagam innym, ale sam też potrzebuję pomocy w załatwianiu spraw urzędowych. Potrzebuję też kogoś, kto będzie chciał spędzać ze mną wolny czas.”

Dodatkowe wymagania

Do zadań wolontariusza może należeć:
• wsparcie w wizytach w urzędzie
• dzielenie się wiedzą i doświadczeniem
• pomoc w wizytach u lekarzy
• wskazówki dotyczące prowadzenia gospodarstwa domowego (np. gotowanie)
• wyjścia integracyjne i dzielenie zainteresowań

Oferujemy

Osoby zainteresowane współpracą ze Stowarzyszeniem oraz poznaniem panaAdama prosimy o kontakt do koordynatorek projektu (w zgłoszeniu prosimy załączyć krótki opis swojej osoby). Gwarantujemy umowę wolontariacką, ciekawą pracę, wyjścia integracyjne, porady prawne oraz możliwość zdobycia doświadczenia w kluczowym dla ngo środowisku.
Ewelina Seń:
e-mail: e.sen@otwartedrzwi.pl
tel.: 530 054 068
Katarzyna Pacek
e-mail: k.pacek@otwartedrzwi.pl

Możesz być także zainteresowany:

Projekt Kręgi Wsparcia Osób z Niepełnosprawnością - poszukujemy wolontariuszy

Osoba potrzebująca wsparcia to pani Ania, która pisze o sobie w ten sposób: „Nazywam się Anna Z. Urodziłam się 2.04.1977. W chwili obecnej ma m 40 lat, mieszkam w Mieszkaniu Chronionym Treningowym. Mam kochających rodziców i jamniczka króliczego Gucia. Uwielbiam czytać książki, słuchać muzyki, pisać na komputerze, prowadzić ciekawe prezentacje, brać udział w zajęciach psychologicznych, rozmawiać na różne ciekawe tematy, odwiedzać muzea. Interesuję się wydarzeniami w kraju i na świecie, kulturą różnych krajów, redagowaniem różnych tekstów, prowadzeniem baz danych, światem podwodnym, zdrowiem. Lubię robić zdjęcia, opracowywać różne wywiady, malować, rysować, grać w ping-ponga. Zastanawiam się nad jakimś ciekawym wolontariatem w spokojnym, kulturalnym i bezpiecznym miejscu. Jestem związana z Ośrodkiem Partnerzy na Woli. Potrzebuję wsparcia trenerów i osób z kadry w samodzielnym funkcjonowaniu w mojej kawalerce. Marzę o wyjeździe nad morze i o przeżyciu czegoś wyjątkowego(…)”

Projekt Kręgi Wsparcia Osób z Niepełnosprawnością - szukamy wolontariuszy!

Osobą obecnie poszukującą jest pai Kasia, która pisze o sobie w ten sposób, która pisze o sobie tak: Mam na imię Kasia i mam 41 lat. Interesuję się modą, rozwiązywaniem krzyżówek, grami na komputerze np.: milionerzy, familiada oraz grą w kręgle. Obecnie nie pracuję. Chodzę do Ośrodka Partnerzy, do Stowarzyszenia Otwarte Drzwi od 1998 roku. Mamy różne ciekawe zajęcia. Na codzień jestem mamą Marcina, który ma 20 lat.

matematyka - pomoc dla gimnazjalisty

Ośrodek Pomocy Społecznej, prowadzi pogotowie lekcyjne dla dzieci i młodzieży mieszkającej na terenie dzielnicy. Oferta skierowana jest do osób które mają trudności w nauce, wymagają dodatkowego wsparcia w tym obszarze.

Miłośnik koni poszukiwany!

Prowadzimy nieodpłatne zajęcia hipoterapii, oraz terapeutycznej jazdy konnej dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych osób z niepełnosprawnością. Obecnie posiadamy sześć przeszkolonych koni, które biorą udział w zajęciach, prowadzonych na zewnątrz, a w okresie deszczowo-zimowym na hali. Prowadzone przez nas zajęcia wspomagają rozwój psychofizyczny uczestników, a sam koń świetnie mobilizuje dzieci do wykonywania ćwiczeń. Zajęcia prowadzimy przez cały rok.

Zostań reżyserem- nakręć z nami film

Poszukujemy właśnie Ciebie! Potrzebujemy Twojej pomocy ;) Chcemy stworzyć filmowe portfolio dla uczestników naszego projektu „Warszawskie Kręgi Wsparcia” Jest to ciekawa inicjatywa, która ma na celu stworzenie zaufanej grupy ludzi (wolontariusze i rodzina), która będzie wsparciem dla osoby z niepełnosprawnością, gdy zabraknie najbliższych. Mamy aktorów, mamy chęć do działania, ale nie mamy sprzętu i profesjonalnych umiejętności. Pomyśleliśmy, że w promocji konkretnych osób pomogłyby krótkie, 30 sekundowe filmiki o zainteresowaniach, pasjach, oczekiwaniach i potrzebach naszych uczestników. Jeśli potrafisz zdziałać takie cuda, masz sprzęt i być może pomysł na taką akcję – DAJ ZNAĆ Filmiki chcemy stworzyć jak najszybciej, na terenie warszawy, możemy udostępnić lokal, będziemy obecni i pomocni przy realizacji. Więcej o projekcie https://www.facebook.com/Warszawskie-Kr%C4%99gi-Wsparcia-177147959532431/

Uwaga POSZUKIWANY

Stowarzyszenie Otwarte Drzwi poszukuje wolontariuszy do projektu Kręgi Wsparcia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Projekt ten zakłada stworzenie grupy wsparcia dla osoby z niepełnosprawnością w celu uniezależnienia jej od instytucji i pomagania danej osobie w różnych obszarach: urzędowym, mieszkaniowym, integracyjnym i innych. Wolontariusz byłby wsparciem dla tej osoby w drodze do samodzielności, a jego wkład byłby zależny od jego kompetencji, chęci i możliwości. Więcej o projekcie przeczytacie tutaj https://www.facebook.com/Warszawskie-Kr%C4%99gi-Wsparcia-177147959532431/