ZwierzętaZwierzęta

Poszukujemy wolontariuszy do pomocy w wyszkoleniu psów przewodników

Fundacja Vis Maior
Dołącz teraz
54%
Pozostało
14 dni

Adres:

ul. Bitwy Warszawskiej 1920 roku 10
02-366 Warszawa
Ochota

Zadania

Szukamy wolontariuszy dla przyszłych psów przewodników. Psi kandydat na przewodnika osoby niewidomej musi najpierw dobrze poznać środowisko, w którym będzie pracował; oswoić się z miastem – przyzwyczaić do zatłoczonych miejsc, poznać i polubić jazdę komunikacją miejską, nauczyć się spokojnie towarzyszyć swojemu opiekunowi w pracy i w domu. W zapewnieniu psu tych wszystkich doświadczeń mogą pomóc właśnie wolontariusze.

Ile czasu?

Codzienna opieka

Opis projektu

Projekt "Pies mądry GPS 2017"

Zgłoś się do nas, jeśli jesteś osobą, która: – lubi zwierzęta, – chce przyczynić się do wyszkolenia psa przewodnika i do zwiększenia aktywności osób niewidomych, – jest gotowa przyjąć młodego psa pod swój dach na czas od jednego do kilkunastu miesięcy lub np. na weekendy, – ma możliwość poświęcenia zwierzęciu czasu i uwagi, – mieszka w Warszawie lub w najbliższej okolicy, – jest chętna do współpracy z trenerem i otwarta na jego sugestie.

Z każdym z kandydatów porozmawiamy osobiście i zapewnimy mu podstawowe przeszkolenie. Pokrywamy również koszty opieki weterynaryjnej i utrzymania psa np. karmy. Wolontariat z przyszłym psem przewodnikiem to możliwość sprawdzenia się w roli opiekuna czworonoga.

Więcej o projekcie można poczytać na naszej stronie: http://fundacjavismaior.pl/

Dodatkowe wymagania

Brak

Oferujemy

Wolontariuszom oferujemy podstawowe przeszkolenie, stały kontakt z koordynatorem i wsparcie trenerów psów, dostarczamy wszystkie niezbędne przedmioty np. zabawki, kocyk, karmę, itp. oraz opiekę weterynaryjną w czasie zajmowania się naszymi psami. Będzie też możliwość zapoznania się z innymi wolontariuszami, którzy też pracują z psami przewodnikami. Wolontariat z przyszłym psem przewodnikiem to możliwość sprawdzenia się w roli opiekuna czworonoga.

Możesz być także zainteresowany:

Wolontariusz dla Mieszkańca Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów

DPS dla Kombatantów jest samodzielną jednostką organizacyjną m.st. Warszawy.Przeznaczony jest dla osób przewlekle somatycznie chorych.Posiada 70 miejsc mieszkalnych.DPS świadczy dla Mieszkańców usługi bytowe, opiekuńcze i wspomagające na poziomie obowiązującego standardu.Celem Domu jest zapewnienie całodobowej opieki Mieszkańcom. Ważną formą działalności Domu jest organizowanie czasu wolnego w połączeniu z zajęciami terapeutycznymi.Mieszkańcy uczestniczą w zajęciach plastycznych, muzykoterapii, hortiterapii, biorą udział w występach i przedstawieniach przygotowanych przez zaproszonych artystów.Terapia zajęciowa jest realizowana dla Mieszkańców w różnych formach, metodach i technikach dostosowanych do możliwości psychofizycznych Mieszkańców. Celem ogólnym wolontariatu w DPS jest pomoc Mieszkańcom w organizacji czasu wolnego oraz aktywizacja Mieszkańców. Odwiedziny Mieszkańców, towarzyszenie, wspólne spędzanie czasu, wymiana wiedzy, informacji, doświadczeń, dialog międzypokoleniowy.

Wolontariusze w Schronisku na Paluchu

W Schronisku na Paluchu mamy 270 wolontariuszy. Na Paluchu” wolontariat nie jest jedynie dodatkowym elementem funkcjonowania schroniska – jest jego sercem, wizytówką. Bez wolontariuszy realizacja wielu zadań byłaby niemożliwa. Wolontariusz to osoba, która regularnie, długofalowo pomaga w schronisku w ramach umowy, która podpisywana jest na rok czasu. Jeśli nie możesz się zobowiązać na okres 1 roku zgłoś się do Pomocy w Spacerach http://www.napaluchu.waw.pl/wolontariat/pomoc_w_spacerach/

Poszukiwani wolontariusze dla zapewnienia domów tymczasowych dla psów i kotów

Poszukujemy jako wolontariusze Fundacji VIVA! (grupa Tylko Przyjaciele Zwierząt) i schroniska dla zwierząt w Różannie (schronisko Gminy Opoczno) domów tymczasowych, które podejmą się opieki nad psami z tego schroniska. Potrzebujemy domów tymczasowych dla szczeniaków i psów dorosłych. Zapewniamy pełne wsparcie logistyczne, finansowe i pomoc behawiorysty. Mamy 100% adopcji z domów tymczasowych, ponieważ dzięki opiekunom wiemy dużo o psie – jak zachowuje się w mieszkaniu, czy akceptuje dzieci, inne psy, koty. To najważniejsze informacje dla nowych domów adopcyjnych. Dzięki domom tymczasowym coraz więcej psów znajduje ukochane domy, a w schroniskach jest mniej psiaków. DOM TYMCZASOWY RATUJE ŻYCIE! Poszukujemy także domów tymczasowych dla kotów. Nie ma żadnych wymagań oprócz kącika dla zwierzaka i odrobiny czasu na opiekę nad nim. Zazwyczaj bezdomne zwierzaki wbrew powszechnej opinii są grzeczne, spokojne i bardzo bardzo wdzięczne! Trudno ich nie kochać!

Projekt Kręgi Wsparcia Osób z Niepełnosprawnością - poszukujemy wolontariuszy

Osoba potrzebująca wsparcia to pani Ania, która pisze o sobie w ten sposób: „Nazywam się Anna Z. Urodziłam się 2.04.1977. W chwili obecnej ma m 40 lat, mieszkam w Mieszkaniu Chronionym Treningowym. Mam kochających rodziców i jamniczka króliczego Gucia. Uwielbiam czytać książki, słuchać muzyki, pisać na komputerze, prowadzić ciekawe prezentacje, brać udział w zajęciach psychologicznych, rozmawiać na różne ciekawe tematy, odwiedzać muzea. Interesuję się wydarzeniami w kraju i na świecie, kulturą różnych krajów, redagowaniem różnych tekstów, prowadzeniem baz danych, światem podwodnym, zdrowiem. Lubię robić zdjęcia, opracowywać różne wywiady, malować, rysować, grać w ping-ponga. Zastanawiam się nad jakimś ciekawym wolontariatem w spokojnym, kulturalnym i bezpiecznym miejscu. Jestem związana z Ośrodkiem Partnerzy na Woli. Potrzebuję wsparcia trenerów i osób z kadry w samodzielnym funkcjonowaniu w mojej kawalerce. Marzę o wyjeździe nad morze i o przeżyciu czegoś wyjątkowego(…)”

Poszukiwani wolontariusze do ogłaszania bezdomnych psiaków i kotów!

Jako grupa wolontariuszy Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt VIVA! ogłaszamy psy i koty poszukujące domów, które przebywają w schroniskach, hotelach dla zwierząt czy domach tymczasowych. Tylko za pośrednictwem ogłoszeń możemy znajdować im domy nawet na drugim końcu Polski. Wierzymy, że każdy pies ma gdzieś swojego człowieka, a naszym zadaniem jest go znaleźć.