ZwierzętaZwierzęta

Poszukujemy wolontariuszy do pomocy w wyszkoleniu psów przewodników

Fundacja Vis Maior
Dołącz teraz
25%
Pozostało
6 dni

Adres:

ul. Bitwy Warszawskiej 1920 roku 10
02-366 Warszawa
Ochota

Zadania

Szukamy wolontariuszy dla przyszłych psów przewodników. Psi kandydat na przewodnika osoby niewidomej musi najpierw dobrze poznać środowisko, w którym będzie pracował; oswoić się z miastem – przyzwyczaić do zatłoczonych miejsc, poznać i polubić jazdę komunikacją miejską, nauczyć się spokojnie towarzyszyć swojemu opiekunowi w pracy i w domu. W zapewnieniu psu tych wszystkich doświadczeń mogą pomóc właśnie wolontariusze.

Ile czasu?

Codzienna opieka

Opis projektu

Projekt „Pies mądry GPS 2017”

Zgłoś się do nas, jeśli jesteś osobą, która: – lubi zwierzęta, – chce przyczynić się do wyszkolenia psa przewodnika i do zwiększenia aktywności osób niewidomych, – jest gotowa przyjąć młodego psa pod swój dach na czas od jednego do kilkunastu miesięcy – ma możliwość poświęcenia zwierzęciu czasu i uwagi, – mieszka w Warszawie lub w najbliższej okolicy, – jest chętna do współpracy z trenerem i otwarta na jego sugestie.

Z każdym z kandydatów porozmawiamy osobiście i zapewnimy mu podstawowe przeszkolenie. Pokrywamy również koszty opieki weterynaryjnej i utrzymania psa np. karmy. Wolontariat z przyszłym psem przewodnikiem to możliwość sprawdzenia się w roli opiekuna czworonoga.

Więcej o projekcie można poczytać na naszej stronie: http://fundacjavismaior.pl/

Dodatkowe wymagania

Brak

Oferujemy

Wolontariuszom oferujemy podstawowe przeszkolenie, stały kontakt z koordynatorem i wsparcie trenerów psów, dostarczamy wszystkie niezbędne przedmioty np. zabawki, kocyk, karmę, itp. oraz opiekę weterynaryjną w czasie zajmowania się naszymi psami. Będzie też możliwość zapoznania się z innymi wolontariuszami, którzy też pracują z psami przewodnikami. Wolontariat z przyszłym psem przewodnikiem to możliwość sprawdzenia się w roli opiekuna czworonoga.

Możesz być także zainteresowany:

Osoby do prac w ogrodzie społecznościowym

W ramach ruchu sąsiedzkiego przy MAL Grójecka 109 powstaje ogród społecznościowy. Ogród będzie zlokalizowany na Placu pod Skrzydłami, gdzie staną donice na rośliny- krzewy i kwiaty. Poszukujemy osób, którym idea ogrodnictwa miejskiego jest bliska lub zawsze chciały mieć swój ogródek, ale nie mają na to warunków. Zapraszamy osoby, dla których ważna jest ekologia, jak i te, które po prostu lubią grzebać w ziemi. Chcielibyśmy stworzyć fajną społeczność wokół ogrodu, połączoną wspólną pasją oraz chęcią wprowadzania pozytywnych zmian na terenie Warszawy,

Poszukiwani koordynatorzy klubu czytelnika

Poszukujemy Wolontariuszy do projektu na terenie Ochoty promującego rozwój czytelnictwa w środowisku lokalnym. Głównym założeniem jest zaproszenie do udziału pasjonatów książek, by w miłej atmosferze mogli wymieniać się swymi recenzjami, polecać sobie ciekawe tytuły i autorów, może wspólnie napisać opowiadanie w odcinkach?

Wolontariusze w Schronisku na Paluchu

W Schronisku na Paluchu mamy 270 wolontariuszy. Na Paluchu” wolontariat nie jest jedynie dodatkowym elementem funkcjonowania schroniska – jest jego sercem, wizytówką. Bez wolontariuszy realizacja wielu zadań byłaby niemożliwa. Wolontariusz to osoba, która regularnie, długofalowo pomaga w schronisku w ramach umowy, która podpisywana jest na rok czasu. Jeśli nie możesz się zobowiązać na okres 1 roku zgłoś się do Pomocy w Spacerach http://www.napaluchu.waw.pl/wolontariat/pomoc_w_spacerach/

Projekt Kręgi Wsparcia Osób z Niepełnosprawnością - poszukujemy wolontariuszy

Osoba potrzebująca wsparcia to pani Ania, która pisze o sobie w ten sposób: „Nazywam się Anna Z. Urodziłam się 2.04.1977. W chwili obecnej ma m 40 lat, mieszkam w Mieszkaniu Chronionym Treningowym. Mam kochających rodziców i jamniczka króliczego Gucia. Uwielbiam czytać książki, słuchać muzyki, pisać na komputerze, prowadzić ciekawe prezentacje, brać udział w zajęciach psychologicznych, rozmawiać na różne ciekawe tematy, odwiedzać muzea. Interesuję się wydarzeniami w kraju i na świecie, kulturą różnych krajów, redagowaniem różnych tekstów, prowadzeniem baz danych, światem podwodnym, zdrowiem. Lubię robić zdjęcia, opracowywać różne wywiady, malować, rysować, grać w ping-ponga. Zastanawiam się nad jakimś ciekawym wolontariatem w spokojnym, kulturalnym i bezpiecznym miejscu. Jestem związana z Ośrodkiem Partnerzy na Woli. Potrzebuję wsparcia trenerów i osób z kadry w samodzielnym funkcjonowaniu w mojej kawalerce. Marzę o wyjeździe nad morze i o przeżyciu czegoś wyjątkowego(…)”

Poszukiwani wolontariusze do ogłaszania bezdomnych psiaków i kotów!

Jako grupa wolontariuszy Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt VIVA! ogłaszamy psy i koty poszukujące domów, które przebywają w schroniskach, hotelach dla zwierząt czy domach tymczasowych. Tylko za pośrednictwem ogłoszeń możemy znajdować im domy nawet na drugim końcu Polski. Wierzymy, że każdy pies ma gdzieś swojego człowieka, a naszym zadaniem jest go znaleźć.