EdukacjaPomoc społeczna

Poszukujemy Wolontariuszy zainteresowanych tematyką chorób otępiennych

Fundacja Wsparcie
Dołącz teraz
43%
Pozostało
139 dni

Adres:

Kościuszkowców 80
04-552 WARSZAWA
Wawer

Zadania

Wolontariusze będą wspierać pracowników Fundacji w takich działaniach jak: Psychoedukacyjna Grupa Wsparcia,
Zajęcia Terapeutyczne dla osób chorych i Dni Otwarte ze specjalistami w ramach projektu deMemo

Ile czasu?

Czas działań w zależności od możliwości Wolontariusza

Głównym celem realizacji projektu deMemo jest pomoc i wsparcie dla osób starszych cierpiących z powodu choroby Alzheimera i innych zespołów otępiennych oraz ich rodzin i opiekunów.W ramach projektu realizowany jest Program Wolontariatu, którego celem jest popularyzacja i upowszechnianie wiedzy na temat chorób otępiennych i możliwości uzyskania pomocy oraz wsparcie zespołu Fundacji Wsparcie w realizowanych działaniach.

Dodatkowe wymagania

Do udziału w Programie Wolontariatu zapraszamy dorosłych mieszkańców Warszawy, którzy mają czas i chęć aktywnego
udzielania się na rzecz grupy osób z chorobami otępiennymi lub które przygotowują się do pracy z tą grupą osób.

Oferujemy

Wolontariusze będą mieli możliwość odbycia specjalistycznego i praktycznego szkolenia jak pracować z osobami starszymi cierpiącymi na zaburzenia poznawcze i otępienne, zdobycia/pogłębienia doświadczeń zawodowych w pracy z osobami starszymi i ich opiekunami, odbycia praktyk i stażu zawodowego, uzyskania zaświadczenia o odbytym stażu i rekomendacji. Wolontariusze w ramach tego działania przejdą gruntowne szkolenie teoretyczne i praktyczne z zakresu problematyki chorób otępiennych i organizacji opieki uczestnicząc w szkoleniach specjalistycznych w ramach Dni Otwartych, w spotkaniach superwizyjnych i podczas wspierania prowadzących Zajęcia Terapeutyczne i Psychoedukacyjną Grupę Wsparcia.

Możesz być także zainteresowany:

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji FAR poszukuje wolontariuszy

Obozy oraz zajęcia dla Beneficjentów FAR

Wolontariat w projekcie Zaloguj i pomagaj - Warszawa dla seniora

Projekt Zaloguj i pomagaj - Warszawa dla seniora to warszawska inicjatywa finansowana przez Urząd M. St. Warszawy i realizowana przez Stowarzyszenie Q Rozwojowi, która ma na celu stworzenie społeczności wolontariuszy pomagających warszawskim seniorom. Rejestrując się na platformie zalogujpomagaj.um.warszawa.pl możesz sprawić, że osoby starsze zamiast siedzieć samotnie w domu, podzielą się z tobą swoimi doświadczeniami i będą się cieszyć twoim towarzystwem!

Późne debiuty: Akademia 2.0

Późne debiuty to cykl warsztatów filmowych skierowanych do seniorek i seniorów z Warszawy. W trakcie zajęć uczestnicy poznają teoretyczne podstawy realizacji filmów, uczą się obsługi sprzętu i na koniec kręcą autorskie etiudy filmowe, które będą mieć kinową premierę!

zostań wolontariuszem w Dziecięcym Uniwersytecie Ciekawej Historii

Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii to pierwszy w Polsce dziecięcy uniwersytet historyczny. Naszą misją jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży dziedzictwa historycznego i kulturowego Polski, Europy i świata. Naszym znakiem rozpoznawczym są zajęcia utrzymane na najwyższym poziomie merytorycznym. Współpracujemy z wykładowcami akademickimi, ludźmi sztuki, kultury, archeologami, antropologami, historykami, podróżnikami. Spotkania odbywają się w soboty na Uniwersytecie Warszawskim. Prowadzone są w sposób niekonwencjonalny, inspirujący, angażujący uczestników i budzący fascynację młodego odbiorcy. Organizujemy je po to, aby: • Zapoznawać słuchaczy z kulturą materialną i duchową minionych wieków • Przekazywać podstaw wiedzy humanistycznej • Rozwijać naturalnej ciekawości świata • Pomagać w rozpoznawaniu mechanizmów i procesów, jakie rządzą ludzkimi dziejami • Dostarczać narzędzi do lepszego odnajdywania się we współczesnym świecie

Udzielanie korepetycji i pomocy w nauce z przedmiotów ścisłych na poziomie gimnazjalnym i licealnym

Witajcie, Poszukujemy wolontariuszy do udzielania pomocy dzieciom w ich miejscu zamieszkania zwłaszcza (choć nie tylko) z przedmiotów ścisłych na poziomie szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum. Serdecznie zapraszamy do współpracy. Można się z nami skontaktować telefonicznie: 517 826 537, e-mail: wolontariat@ops-ursynow.pl lub osobiście ul. J. Cybisa 6. Serdecznie zapraszamy do współpracy.