SportEdukacjaZwierzętaPrzestrzeń miejska

Miłośnik koni poszukiwany!

Fundacja Pomocy Młodzieży i Dzieciom Niepełnosprawnym "Hej, Koniku!"
Dołącz teraz
87%
Pozostało
466 dni

Adres:

Św. Wincentego 92
03-291 Warszawa
Targówek

Zadania

– przyprowadzenie konia i przygotowanie go do zajęć
– prowadzenie konia podczas zajęć
– pomoc w opiece nad końmi
– wsparcie pracowników w pracach porządkowych na terenie ośrodka

Ile czasu?

Wesprzyj nas raz w tygodniu, ale bądź co tydzień!
Może to być godzina, dwie, albo 5.
Ilość godzin zależy od Ciebie!

Prowadzimy nieodpłatne zajęcia hipoterapii, oraz terapeutycznej jazdy konnej dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych osób z niepełnosprawnością.
Obecnie posiadamy sześć przeszkolonych koni, które biorą udział w zajęciach, prowadzonych na zewnątrz, a w okresie deszczowo-zimowym na hali.
Prowadzone przez nas zajęcia wspomagają rozwój psychofizyczny uczestników, a sam koń świetnie mobilizuje dzieci do wykonywania ćwiczeń.
Zajęcia prowadzimy przez cały rok.

Dodatkowe wymagania

Poszukujemy osób:
– z optymistycznym nastawieniem
– nie bojących się pracy na świeżym powietrzu
– lubiących pracę z dziećmi
– mających doświadczenie w pracy z końmi (sprowadzanie konia z padoku, czyszczenie konia, ubieranie konia w sprzęt, prowadzenie konia w ręku)
– chcących nawiązać dłuższą współpracę w charakterze wolontariusza

Oferujemy

Naszym Wolontariuszom poza pracą w zgranym i młodym zespole, oferujemy dokształcanie w zakresie pracy z koniem, uczestniczenie w zajęciach hipoterapii, udział w imprezach okolicznościowych dedykowanych podopiecznym Fundacji, oraz Wolontariuszom. Wystawiamy również zaświadczenia o przepracowanych godzinach na rzecz naszego Ośrodka w charakterze wolontariusza.

Możesz być także zainteresowany:

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji FAR poszukuje wolontariuszy

Obozy oraz zajęcia dla Beneficjentów FAR

Wolontariusz do klubu sportowego ON (rugby na wózkach)

Treningi klubu Four Kings odbywają się 2 razy w tygodniu: – wtorki – 15.00–18.30 – czwartki – 15.20–19.00 organizujemy też całodniowe zgrupowania w soboty lub niedziele w godz. 8.00–19.00

Późne debiuty: Akademia 2.0

Późne debiuty to cykl warsztatów filmowych skierowanych do seniorek i seniorów z Warszawy. W trakcie zajęć uczestnicy poznają teoretyczne podstawy realizacji filmów, uczą się obsługi sprzętu i na koniec kręcą autorskie etiudy filmowe, które będą mieć kinową premierę!

zostań wolontariuszem w Dziecięcym Uniwersytecie Ciekawej Historii

Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii to pierwszy w Polsce dziecięcy uniwersytet historyczny. Naszą misją jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży dziedzictwa historycznego i kulturowego Polski, Europy i świata. Naszym znakiem rozpoznawczym są zajęcia utrzymane na najwyższym poziomie merytorycznym. Współpracujemy z wykładowcami akademickimi, ludźmi sztuki, kultury, archeologami, antropologami, historykami, podróżnikami. Spotkania odbywają się w soboty na Uniwersytecie Warszawskim. Prowadzone są w sposób niekonwencjonalny, inspirujący, angażujący uczestników i budzący fascynację młodego odbiorcy. Organizujemy je po to, aby: • Zapoznawać słuchaczy z kulturą materialną i duchową minionych wieków • Przekazywać podstaw wiedzy humanistycznej • Rozwijać naturalnej ciekawości świata • Pomagać w rozpoznawaniu mechanizmów i procesów, jakie rządzą ludzkimi dziejami • Dostarczać narzędzi do lepszego odnajdywania się we współczesnym świecie

Poszukiwani wolontariusze do Stołecznego-Centrum Opiekuńczo Leczniczego do wspierania pacjentów.

Stołeczne Centrum Opiekuńczo-Lecznicze to miejsce, gdzie znajdują się osoby, które z różnych powodów nie mogą mieć opieki w domu. W większości to osoby starsze, lub chore przewlekle, bez szans na poprawę. Poszukujemy wolontariuszy do rozmów z pacjentami, spacerów, czytania książek, gazet, dotrzymania czasu chorym, którzy nie rzadko nie mają nikogo z rodziny. Osoby zainteresowane zapraszam do kontaktu telefocznicznego pod nr 501417643 lub mailowego: rosalynah82@gmail.com z koordynatorem Moniką Śliz. Na rozmowie zostanie przedstawiona umowa, profil pacjenta, możliwości pomocy. Rozmowy z chorymi będą odbywać się w SCOL'u przy Mehoffera 72/74, tak jak pierwsza rozmowa z koordynatorem. Czas rozmów i terminy ustalane będą indywidualnie z pacjentem, jest możliwość przychodzenia w weekendy.