SportEdukacjaZwierzętaPrzestrzeń miejska

Miłośnik koni poszukiwany!

Fundacja Pomocy Młodzieży i Dzieciom Niepełnosprawnym "Hej, Koniku!"
Dołącz teraz
76%
Pozostało
409 dni

Adres:

Św. Wincentego 92
03-291 Warszawa
Targówek

Zadania

– przyprowadzenie konia i przygotowanie go do zajęć
– prowadzenie konia podczas zajęć
– pomoc w opiece nad końmi
– wsparcie pracowników w pracach porządkowych na terenie ośrodka

Ile czasu?

Wesprzyj nas raz w tygodniu, ale bądź co tydzień!
Może to być godzina, dwie, albo 5.
Ilość godzin zależy od Ciebie!

Prowadzimy nieodpłatne zajęcia hipoterapii, oraz terapeutycznej jazdy konnej dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych osób z niepełnosprawnością.
Obecnie posiadamy sześć przeszkolonych koni, które biorą udział w zajęciach, prowadzonych na zewnątrz, a w okresie deszczowo-zimowym na hali.
Prowadzone przez nas zajęcia wspomagają rozwój psychofizyczny uczestników, a sam koń świetnie mobilizuje dzieci do wykonywania ćwiczeń.
Zajęcia prowadzimy przez cały rok.

Dodatkowe wymagania

Poszukujemy osób:
– z optymistycznym nastawieniem
– nie bojących się pracy na świeżym powietrzu
– lubiących pracę z dziećmi
– mających doświadczenie w pracy z końmi (sprowadzanie konia z padoku, czyszczenie konia, ubieranie konia w sprzęt, prowadzenie konia w ręku)
– chcących nawiązać dłuższą współpracę w charakterze wolontariusza

Oferujemy

Naszym Wolontariuszom poza pracą w zgranym i młodym zespole, oferujemy dokształcanie w zakresie pracy z koniem, uczestniczenie w zajęciach hipoterapii, udział w imprezach okolicznościowych dedykowanych podopiecznym Fundacji, oraz Wolontariuszom. Wystawiamy również zaświadczenia o przepracowanych godzinach na rzecz naszego Ośrodka w charakterze wolontariusza.

Możesz być także zainteresowany:

Projekt Kręgi Wsparcia Osób z Niepełnosprawnością - poszukujemy wolontariuszy!

Osobą która potrzebuje wsparcia jest Pan Adam, który napisał o sobie kilka słów, aby Was zachęcić do współpracy ;) „Nazywam się Adam Kowalczyk. Mam 33 lata, mieszkam w Warszawie, na Targówku. Interesuje się sportem. Lubię gotować, słuchać muzyki i tańczyć oraz grać w gry. Wolny czas spędzam chodząc na spacery do parku. Często chodzę na siłownie na świeżym powietrzu. W Ośrodku Partnerzy, którego jestem uczestnikiem biorę udział w zajęciach pantomimy, teatralnych i fotograficznych. Najbardziej lubię jeździć na wycieczki. Chętnie pomagam innym, ale sam też potrzebuję pomocy w załatwianiu spraw urzędowych. Potrzebuję też kogoś, kto będzie chciał spędzać ze mną wolny czas.”

matematyka - pomoc dla gimnazjalisty

Ośrodek Pomocy Społecznej, prowadzi pogotowie lekcyjne dla dzieci i młodzieży mieszkającej na terenie dzielnicy. Oferta skierowana jest do osób które mają trudności w nauce, wymagają dodatkowego wsparcia w tym obszarze.

Wolontariusz do klubu sportowego ON (rugby na wózkach)

Treningi klubu Four Kings odbywają się 2 razy w tygodniu: – wtorki – 15.00–18.30 – czwartki – 15.20–19.00 organizujemy też całodniowe zgrupowania w soboty lub niedziele w godz. 8.00–19.00

Pogotowie Lekcyjne

Pogotowie Lekcyjne to projekt mający na celu wspieranie dzieci i młodzież w redukowaniu różnic edukacyjnych. Pozwala on nie tylko nadrabiać zaległości i poznawać nowe zagadnienia. Indywidualne spotkania wolontariusza i ucznia to również okazja, by w bezpiecznych i pozbawionych ocen warunkach tworzyć przestrzeń na pytania, wątpliwości oraz rozwijanie własnych zainteresowań.  Zajęcia Pogotowia Lekcyjnego odbywają się od poniedziałku do czwartku w godzinach 14.00–18.00 w placówkach Centrum Pomocy Społecznej lub w innych ustalonych lokalizacjach.

Późne debiuty: Akademia 2.0

Późne debiuty to cykl warsztatów filmowych skierowanych do seniorek i seniorów z Warszawy. W trakcie zajęć uczestnicy poznają teoretyczne podstawy realizacji filmów, uczą się obsługi sprzętu i na koniec kręcą autorskie etiudy filmowe, które będą mieć kinową premierę!