SportEdukacjaPomoc społeczna

Wolontariusz dla podopiecznych rodzin zastępczych pilnie potrzebny :)

Ośrodek Wsparcia Rodzinnej Opieki Zastępczej PORT Towarzystwo Nasz Dom
Dołącz teraz
40%
Pozostało
14 dni

Adres:

Al. Zjednoczenia 34
01-830 Warszawa
Bielany

Zadania

Poszukujemy wolontariuszy do:
-organizacji czasu wolnego dzieciom w wieku 3–15 lat
-pomocy w nadrabianiu zaległości szkolnych dzieciom w wieku 7–18 lat
-pomocy w nauce języków obcych (niemiecki, włoski, francuski, angielski)
-zabawy i gier planszowych
-do rozwijania pasji i zainteresowań (sport, plastyka, majsterkowanie)
-pomocy przy opiece nad dziećmi w wieku 0–3

Poszukujemy wolontariuszy, którzy wesprą nasze działania do czerwca 2019 roku

PORT jest miejscem, w którym stworzyliśmy kompleksowy system wsparcia rodzinnej opieki zastępczej.

Ośrodek Wsparcia Rodzinnej Opieki Zastępczej PORT został powołany przez Towarzystwo Nasz Dom w listopadzie 2008 roku we współpracy z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy. Powstał w odpowiedzi na potrzeby osób prowadzących rożnego rodzaju formy rodzinnej opieki zastępczej na terenie Warszawy. Celem istnienia PORT-u jest stałe podnoszenie jakości rodzinnej opieki zastępczej oraz profesjonalizacja pomocy dziecku i rodzinie.

Nowopowstałym jak i istniejącym rodzinom pomagamy m.in. w:
-problemach wychowawczych
-problemach emocjonalnych
-budowaniu więzi pomiędzy opiekunem a dziećmi
-zaspokajaniu indywidualnych potrzeb dzieci
-kontaktach i pracy z rodzinami naturalnymi dzieci
-problemach organizacyjnych i prawnych
-wspieramy rodziny zastępcze z całej Warszawy

Dodatkowe wymagania

Czego potrzebują podopieczni rodzin zastępczych od wolontariuszy?
-zaangażowania
-odpowiedzialności
-dużej dawki pozytywnej energii
-sumienności
-poświęcania im czasu
-uwagi

Oferujemy

Co oferujemy?
-umowę wolonatriacką,
-ubezpieczenie OC i NNW,
-regularne warsztaty edukacyjno-superwizyjne (raz w miesiącu),
-indywidualną pomoc i wsparcie Specjalistów ds. pracy z dzieckiem i rodziną,
-zaświadczenia,
-poznanie pracy profesjonalnego zespołu
-szanse przeżycia niezapomnianej przygody polegającej na towarzyszeniu dziecku w nabywaniu nowych umiejętności i obserwowaniu jego dalszego rozwoju
-integracja z innymi wolontariuszami
-udział w dodatkowych specjalistycznych szkoleniach

Możesz być także zainteresowany:

II Przeszkodowy Bieg Hutnika

Przeszkodowy Bieg Hutnika to pierwszy w Polsce industrialny bieg przeszkodowy, odbywający się w wyjątkowej scenerii Huty ArcelorMittal Warszawa. Na uczestników 2. edycji naszych zawodów, którzy rywalizować będą na dystansie 7 km, czeka szereg przeszkód zbudowanych przez hutę bądź wynikających z ukształtowania terenu - m.in. ostre zakręty, barierki, górki czy rowy z lodowatą wodą. Zawodnicy przebiegną przez pracującą, jedną z najnowocześniejszych w Europie walcowni, gdzie na własne oczy przekonają się jak hartuje się stal. Rywalizacja toczona będzie w kilkudziesięcioosobowych grupach, startujących co kilkanaście minut. Prowadzona będzie klasyfikacja indywidualna (dla mężczyzn i kobiet) oraz drużynowa.

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji FAR poszukuje wolontariuszy

Obozy oraz zajęcia dla Beneficjentów FAR

Wolontariusz do klubu sportowego ON (rugby na wózkach)

Treningi klubu Four Kings odbywają się 2 razy w tygodniu: – wtorki – 15.00–18.30 – czwartki – 15.20–19.00 organizujemy też całodniowe zgrupowania w soboty lub niedziele w godz. 8.00–19.00

Późne debiuty: Akademia 2.0

Późne debiuty to cykl warsztatów filmowych skierowanych do seniorek i seniorów z Warszawy. W trakcie zajęć uczestnicy poznają teoretyczne podstawy realizacji filmów, uczą się obsługi sprzętu i na koniec kręcą autorskie etiudy filmowe, które będą mieć kinową premierę!

zostań wolontariuszem w Dziecięcym Uniwersytecie Ciekawej Historii

Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii to pierwszy w Polsce dziecięcy uniwersytet historyczny. Naszą misją jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży dziedzictwa historycznego i kulturowego Polski, Europy i świata. Naszym znakiem rozpoznawczym są zajęcia utrzymane na najwyższym poziomie merytorycznym. Współpracujemy z wykładowcami akademickimi, ludźmi sztuki, kultury, archeologami, antropologami, historykami, podróżnikami. Spotkania odbywają się w soboty na Uniwersytecie Warszawskim. Prowadzone są w sposób niekonwencjonalny, inspirujący, angażujący uczestników i budzący fascynację młodego odbiorcy. Organizujemy je po to, aby: • Zapoznawać słuchaczy z kulturą materialną i duchową minionych wieków • Przekazywać podstaw wiedzy humanistycznej • Rozwijać naturalnej ciekawości świata • Pomagać w rozpoznawaniu mechanizmów i procesów, jakie rządzą ludzkimi dziejami • Dostarczać narzędzi do lepszego odnajdywania się we współczesnym świecie