KulturaEdukacja

Poszukiwani wolontariusze do Biblioteki przy ul. Kolegiackiej 3

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wilanów
Dołącz teraz
67%
Pozostało
40 dni

Adres:

Kolegiacka 3
02-960 Warszawa
Wilanów

Zadania

Poszukujemy osób:
- które prowadziłaby zajęcia lub konwersacje z języków obcych dla dorosłych bądź dla dzieci,
- warsztaty z wykorzystania nowoczesnych mediów dla Seniorów np tabletów,
- opowiedziałyby o swoich podróżach, czy też zainteresowaniach.

2-4 godziny w tygodniu, najlepiej w godzinach 12:00-16:00, w grę wchodzą również soboty.

Zapraszamy osoby posiadające kompetencje i chętne, aby podzieliły się swoją wiedzą, zainteresowaniami z innymi. Biblioteka na Kolegiackiej 3 prowadzi zajęcia nie tylko związane z literaturą, posiadając przestrzeń do prowadzenia warsztatów i wykładów, chce wspomóc osoby chętne wśród Czytelników do podnoszenia swoich kwalifikacji i umiejętności.

Dodatkowe wymagania

Mile widziane doświadczenie w prowadzeniu zajęć w grupie.

Oferujemy

Nie tylko zapewniamy odpowiednie warunki do prowadzenia zajęć, ale przede wszystkim stwarzamy domową atmosferę aby każdy wolontariusz czuł się członkiem zespołu bibliotecznego.

Możesz być także zainteresowany:

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji FAR poszukuje wolontariuszy

Obozy oraz zajęcia dla Beneficjentów FAR

Późne debiuty: Akademia 2.0

Późne debiuty to cykl warsztatów filmowych skierowanych do seniorek i seniorów z Warszawy. W trakcie zajęć uczestnicy poznają teoretyczne podstawy realizacji filmów, uczą się obsługi sprzętu i na koniec kręcą autorskie etiudy filmowe, które będą mieć kinową premierę!

zostań wolontariuszem w Dziecięcym Uniwersytecie Ciekawej Historii

Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii to pierwszy w Polsce dziecięcy uniwersytet historyczny. Naszą misją jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży dziedzictwa historycznego i kulturowego Polski, Europy i świata. Naszym znakiem rozpoznawczym są zajęcia utrzymane na najwyższym poziomie merytorycznym. Współpracujemy z wykładowcami akademickimi, ludźmi sztuki, kultury, archeologami, antropologami, historykami, podróżnikami. Spotkania odbywają się w soboty na Uniwersytecie Warszawskim. Prowadzone są w sposób niekonwencjonalny, inspirujący, angażujący uczestników i budzący fascynację młodego odbiorcy. Organizujemy je po to, aby: • Zapoznawać słuchaczy z kulturą materialną i duchową minionych wieków • Przekazywać podstaw wiedzy humanistycznej • Rozwijać naturalnej ciekawości świata • Pomagać w rozpoznawaniu mechanizmów i procesów, jakie rządzą ludzkimi dziejami • Dostarczać narzędzi do lepszego odnajdywania się we współczesnym świecie

Poszukujemy wolontariuszy do ogólnopolskiej kwesty pn. "Serce dla Kresów"

w dniach 1–2 listopada br., przy wsparciu szeregu organizacji pozarządowych oraz środowisk szkolnych i akademickich, organizujemy po raz kolejny na terenie cmentarzy w całej Polsce dobroczynną kwestę. Zgromadzone środki zostaną wykorzystane na działalność statutową naszej Fundacji, a w szczególności w zakresie renowacji polskich grobów znajdujących się na terenie Ukrainy i Białorusi oraz innych obiektów stanowiących polskie dziedzictwo kulturowe na Kresach, a także dalszą renowację wnętrza kościoła pw. św. Antoniego we Lwowie, który od kilku lat objęliśmy swoją opieką w zakresie konserwacji wnętrza.

Wolontariusz/ka do skanowania prac plastycznych

Fundacja Animacja jest organizacją pożytku publicznego zajmującą się kulturą warszawskiej Pragi. Naszym autorskim, interdyscyplinarnym projektem jest „Praga Gada”, w którym artyści adaptują na komiksy zarejestrowane przez nas opowieści seniorów z warszawskiej Pragi.