Sport

Wolontariusz do klubu sportowego ON (rugby na wózkach)

Warszawskie Stowarzyszenie Rugby na Wózkach Four Kings
Dołącz teraz
82%
Pozostało
644 dni

Adres:

Inspektowa 1
02-711 Warszawa
Mokotów

Zadania

Poszukujemy osób do pomocy w organizacji treningów dla członków klubu rugby na wózkach. Są to osoby z czterokończynowym porażeniem, którym trzeba pomóc przesadzić się na wózek sportowy, przebrać się, przygotować do treningu, pomóc trenerowi w prowadzeniu treningu. W dalszej perspektywie istnieje możliwość wyjazdu na zawody krajowe i zagraniczne.

Ile czasu?

3 h / 2 razy w tygodniu (min 1.5 h / 1 raz tygodniowo)

Treningi klubu Four Kings odbywają się 2 razy w tygodniu: – wtorki – 15.00–18.30 – czwartki – 15.20–19.00
organizujemy też całodniowe zgrupowania w soboty lub niedziele w godz. 8.00–19.00

Dodatkowe wymagania

Nie potrzebne są dodatkowe umiejętności ale np. przydatne dla nas będzie wykształcenie fizjoterapeutyczne, masażyści.
Osoby z żyłką sportową mogą dodatkowo przeszkolić się na sędziego, klasyfikatora czy nawet trenera.

Oferujemy

Osoby spotkają się u nas z miłą atmosferą i naprawdę dużą dawką wrażeń. Rugby to sport niesamowicie widowiskowy. Osoby które zechcą zostać na dłużej mogą wyjeżdżac z nami jako obsługa na zawody sportowe nawet zagraniczne. Istnieje szansa zrobić kurs sędziego rugby na wózkach lub klasyfikatora.

Możesz być także zainteresowany:

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji FAR poszukuje wolontariuszy

Obozy oraz zajęcia dla Beneficjentów FAR

Otwórz z nami dom kultury! Wolontariat w Domu Kultury Kadr.

Dom Kultury Kadr już jesienią otworzy swoją nową siedzibę przy Rzymowskiego 32: we wrześniu ruszy bogaty program warsztatów i zajęć, a w październiku podczas hucznego otwarcia inaugurujemy działalność instytucji. Ważnymi przestrzeniami w nowym Kadrze będą miejsca aktywności lokalnej: odświeżony dom sąsiedzki Akumulator i zupełnie nowe miejsce dedykowane młodzieży. Chcemy by te przestrzenie tworzone były wraz z naszymi sąsiadami, dlatego stworzyliśmy program wakacyjnego wolontariatu dla tych, którzy chcieliby zostać pierwszymi użytkownikami nowej siedziby Domu Kultury Kadr. ODŚWIEŻAMY AKUMULATOR Dom sąsiedzki Akumulator przenosi się pod nowy adres, a nowa przestrzeń to nowe wyzwania. Dogodna lokalizacja na parterze budynku z widokiem na okolicę i nowoczesna infrastruktura będą nam sprzyjać, ale czy uda się zaprosić sąsiadów do środka? Co powinno dziać się w Akumulatorze? Do pomocy w poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania zapraszamy naszych sąsiadów.

Testujemy nowe miejsce! Wolontariat w Domu Kultury Kadr.

W nowej siedzibie Domu Kultury Kadr znajdować się będzie miejsce aktywności lokalnej skierowane do osób między 13 a 19 rokiem życia. Można tam będzie odpocząć na kanapie, odrobić lekcje, spotkać się ze znajomymi lub wziąć udział w spotkaniach i działaniach prowadzonych przez młode osoby. To będzie pierwsze takie miejsce w Warszawie, dlatego chcemy zbudować je razem w ramach programu wolontariatu “Testujemy nowe miejsce”.

Warszawa Business Run

Poland Business Run to największy charytatywny bieg biznesowy, który pomaga spełniać marzenia osób po amputacjach. Bieg ten ma charakter sztafety- występuje w niej pięciu zawodników. Bieg organizowany jest już od 7 lat. Od pierwszej edycji udało się zmienić życie już 138 osób, które teraz same wspierają kolejnych potrzebujących. Inicjatywa ma na celu nie tylko wsparcie osób z niepełnosprawnością, ale też promocję aktywnego stylu życia i integrację społeczności lokalnej z biznesem. W roku 2016 łącznie w biegu wzięło udział 16.025 biegaczy, którzy pobiegli w 7 miastach w Polsce (Kraków, Warszawa, Katowice, Gdańsk, Wrocław, Poznań, Łódź). Warszawa Business Run ożywia Służewiec Biznesowy, pokazując, że w niedzielę 3-ciego września można dobrze bawić się na ulicy Domaniewskiej i Wołoskiej :) WBR to także święto Wolontariatu, nasza rodzina będzie liczyła 500 osób i będziemy bawić się świetnie. Dołączajcie! FB -> @WBRwolontariat www.warszawabusinessrun.pl