Sport

Wolontariusz do klubu sportowego ON (rugby na wózkach)

Warszawskie Stowarzyszenie Rugby na Wózkach Four Kings
Dołącz teraz
96%
Pozostało
762 dni

Adres:

Inspektowa 1
02-711 Warszawa
Mokotów

Zadania

Poszukujemy osób do pomocy w organizacji treningów dla członków klubu rugby na wózkach. Są to osoby z czterokończynowym porażeniem, którym trzeba pomóc przesadzić się na wózek sportowy, przebrać się, przygotować do treningu, pomóc trenerowi w prowadzeniu treningu. W dalszej perspektywie istnieje możliwość wyjazdu na zawody krajowe i zagraniczne.

Ile czasu?

3 h / 2 razy w tygodniu (min 1.5 h / 1 raz tygodniowo)

Treningi klubu Four Kings odbywają się 2 razy w tygodniu: – wtorki – 15.00–18.30 – czwartki – 15.20–19.00
organizujemy też całodniowe zgrupowania w soboty lub niedziele w godz. 8.00–19.00

Dodatkowe wymagania

Nie potrzebne są dodatkowe umiejętności ale np. przydatne dla nas będzie wykształcenie fizjoterapeutyczne, masażyści.
Osoby z żyłką sportową mogą dodatkowo przeszkolić się na sędziego, klasyfikatora czy nawet trenera.

Oferujemy

Osoby spotkają się u nas z miłą atmosferą i naprawdę dużą dawką wrażeń. Rugby to sport niesamowicie widowiskowy. Osoby które zechcą zostać na dłużej mogą wyjeżdżac z nami jako obsługa na zawody sportowe nawet zagraniczne. Istnieje szansa zrobić kurs sędziego rugby na wózkach lub klasyfikatora.

Możesz być także zainteresowany:

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji FAR poszukuje wolontariuszy

Obozy oraz zajęcia dla Beneficjentów FAR

Poszukiwani Wolontariusze do Fundacji „Znajdź Pomoc”!

Fundacja „Znajdź Pomoc” powstała w celu jednoczenia działań różnych sektorów na rzecz kompleksowego wsparcia osób potrzebujących. Zbudowany został portal, na którym osoby potrzebujące wsparcia mogą zdobyć rzetelne informacje, wyszukać pomoc dla siebie czy też swoich najbliższych, nie odchodząc nawet od komputera. Jest to istotne w przypadku, przede wszystkim, osób, które mają problemy z poruszaniem się bądź też mieszkają w znacznej odległości od głównych centrów pomocowych. Naszym celem jest zapewnienie wsparcia wszystkim osobom, które tego wsparcia potrzebują, oraz przekazanie rzetelnych informacji o miejscach, gdzie konkretny problem można rozwiązać. Portal Znajdzpomoc.pl dedykowany jest również osobom, firmom, innym instytucjom, które chcą zaoferować wsparcie bądź też zainteresowane są promocją i rozwojem działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR).

Szukamy redaktora wydarzeń dla dzieci - możliwość współpracy zdalnej

Fundacja Zwalcz Nudę szuka praktykantów / wolontariuszy / stażystów, którzy chcą pomóc nam przy społecznym projekcie skierowanym do rodzin z dziećmi – Warszawskich Dniach Rodzinnych. Szukamy redaktora – osoby, która będzie prowadziła kolumnę „Wydarzenia dla Dzieci w Warszawie” na stronie www. Wolontariat może odbywać się zdalnie. Fundacja Zwalcz Nudę zajmuje się organizowanie wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych, warsztatów tematycznych, gier miejskich, pikników, ze szczególnym uwzględnieniem edukacji dzieci i rodziców. Prowadzimy Klub dla Rodzin Zwalcz Nudę na terenach zagrożonych wykluczeniem społecznym. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o naszych projektach, zajrzyj na: www.warszawskiednirodzinne.pl www.zwalcznude.pl Życie jest przygodą – Zwalcz Nudę! :)

Herbatka dla "Sąsiadka"

Herbatka dla „Sąsiadka” to cykl spotkań na rzecz środowiska lokalnego, osób potrzebujących, starszych, samotnych, niepełnosprawnych realizowanych w ramach projektu „My Sąsiedzi”. Spotkania mają na celu przede wszystkim udzielić wsparcia i pomocy osobom potrzebującym, ale także stwarzają możliwość do współpracy, tworzenia, wymiany międzypokoleniowej pomiędzy wolontariuszami. Do zespołu zapraszamy licealistów, studentów, osoby pracujące, tych którzy mają czas i chęci, żeby zrobić coś dla innych i dla siebie. Zapewniamy odpowiednie przygotowanie grupy wolontariuszy, które pomoże, wzmocni, poszerzy wiedzę i dostarczy odpowiednich narzędzi do podjęcia pomocy na rzecz drugiej osoby. Opiekę merytoryczną będzie pełnił koordynator, prowadząc regularne spotkania superwizyjne, podczas których będzie można porozmawiać o trudach, problemach, uczuciach towarzyszących podczas realizacji projektu. Projekt jest realizowany do 2017 roku, nie wyklucza to zakończenia współpracy.